๐€๐‘๐‚๐€๐๐€ ๐Œ๐€๐†๐ˆ๐‚๐ˆ๐€๐๐”๐‹๐”๐ˆ ๐’๐ˆ ๐‘๐„๐‚๐”๐๐„๐‘๐€๐‘๐„๐€ ๐๐”๐“๐„๐‘๐ˆ๐‹๐Ž๐‘

Va invitam la un workshop โ€œmagicโ€ de dezvoltare personala ce imbina mai multe metode terapeutice (terapie prin arhetipuri si simboluri plecand de la arcanele majore ale Tarotului de Marsilia, metode de actiune tipice psihodramei clasice, metode de relaxare si sugestie caracteristice terapiei ericksoniene) in data de ๐Ÿ๐Ÿ– ๐ข๐š๐ง๐ฎ๐š๐ซ๐ข๐ž ๐Ÿ๐ŸŽ๐Ÿ๐Ÿ‘, ๐จ๐ซ๐ž๐ฅ๐ž ๐Ÿ๐ŸŽ.๐ŸŽ๐ŸŽ-๐Ÿ๐Ÿ”.๐ŸŽ๐ŸŽ la sediul Asociatiei Fluens din Strada Lucacesti, nr.4, sector 6, Bucuresti.

Cu siguranta vei obtine beneficii maxime in cadrul acestui atelier daca:
– Esti interesat/a sa-ti fortifici increderea in propriile abilitati in contextul in care simti ca mai multe circumstante si personae ti-au โ€œfuratโ€ puterea de-a lungul timpului
– Te afli intr-o situatie blocanta, de neputinta si resemnare si ai nevoie sa-ti reactivezi resursele interioare
– Ai nevoie de un sprint energetic pentru a-ti concretiza intentiile, pentru a-ti pune vointa in actiune, intrucat te-ai saturat de amanari si de repetarea acelorasi scenarii de viata
– Ai nevoie sa fii imputernicit/a pentru a lua una sau mai multe decizii importante
– Simti ca-ti risipesti energia si potentialul si ai nevoie sa-ti intaresti puterea de concentrare si focalizare
– Ai vrea sa-ti pui mai mult la bataie abilitatile sociale, de negociere si diplomatie
– Simti ca te-ai hranit cu prea multe iluzii si nu reusesti sa-ti transpui visele in realitate

โ€œTarotul nu serveste la a ghici viitorul ci, mai degraba, la a-l construiโ€, spunea Georges Colleuil, creatorul Referentialului Arhetipurilor Personale.

Daca te-ai hotarat sa-ti creezi viitorul, Magicianul este primul tau aliat. Prima arcana majora a Tarotului, Magicianul, reprezinta inceputul drumului initiatic catre noi insine. Iata-ne pe noi, privindu-ne in prima oglinda arhetipala,novici pe drumul catre sine, dar avand in fata noastra, desfasurate pe masa sufletului toate uneltele cunoasterii si nenumarate resursele: curiozitate, ratiune si putere de analiza, potential creator, putere de actiune, concentrare si atentie, intuitie. Magicianul vorbeste despre patrimonial nostrum psihic si spiritual si, din punctul de vedere al psihologiei arhetipurilor, reprezinta gandirea, stiinta, transformarea, inovarea, puterea de a trece de la vis la realitate, potentialul nelimitat si harurile personale. El detine cheile tuturor abilitatilor noastre, mentale, emotionale si spirituale, gratie carora ne putem apropia cel mai mult de Sinele nostrum autentic, ne concretizam visele, descalcim blocajele si situatiile imposibile.

Facilitatori workshop:

Iuresi Cristina Roxana, psiholog clinician si psihoterapeut, formata in Psihodrama clasica, Hipnoza clinica, relaxare si terapie ericksoniana, psihoterapii de familie, MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction)
Geavlete Otilia Theodora, psihoterapeut, formata in Hipnoza clinica, relaxare si terapie ericksoniana, psihonutritie si terapii alternative, MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction)
Detalii inscriere:
Inscrierile se fac pana la data de 25.01.2023 la numerele de telefon: 0734354454 (Otilia Geavlete) si 0721349689 (Iuresi Cristina) sau pe e-mail la adresa: asociatia.fluens@yahoo.com; Locurile sunt limitate, numarul maxim de participanti este de 8 persoane
Tarif workshop: 250 Ron

Va asteptam cu drag la intalnirea Magicienilor!