Tabara de abilitati pentru copiii din centre de plasament

In luna august dorim sa organizam o tabara pentru 20 de copii din centre de stat, care sa imbine recreerea cu dezvoltarea autonomiei personale, a abilitatilor atat de necesare pentru o viata independenta. Tabara de anul trecut a fost o experienta minunata, de care toti copiii isi amintesc cu drag.
Anul acesta ne propunem sa facem excursii de neuitat, sa gatim impreuna, sa invatam cum se supravietuieste in natura si cum se acorda primul ajutor, sa facem cel mai inalt foc de tabara.
Pentru a ne bucura de aceste ispravi extraordinare, avem nevoie de ajutorul vostru. Cu numai 300 RON de copil puteti sa faceti o vara minunata pentru micutii din centrele de stat, puteti sa-i ajutati sa evadeze din cenusiul vietii lor si sa se bucure de un strop de copilarie.

Donatiile se pot face in contul Asociatiei Fluens:
RO57BRDE410SV28449744100 cu mentiunea pentru tabara copii sau pe site-ul Asociatiei Fluens accesand butonul „Doneaza”.