Campanie de sustinere a pregatirii profesionale pentru tinerii institutionalizati

calificare1

Tinerii din institutiile de stat parasesc sistemul de protectie a copilului fara a avea pregatirea necesara pentru o viata independenta.

Cursurile de formare in diferite domenii sunt sansa lor. Dupa evaluarea inclinatiilor si abilitatilor, Asociatia Fluens ii inscrie pe adolescentii si tinerii din centre de plasament la cursuri, fie ca este vorba de curs de bucatar, barman, manichiura- pedichiura, croitorie.

In acest moment avem nevoie de suport financiar pentru a continua sa-i pregatim pe tinerii din institutii pentru viata.

Un curs de calificare costa minim 400 RON, iar acum patru tineri sunt programati sa fie inscrisi la cursuri.

Donati pentru acestia si pentru alti tineri din centre. Construiti viitorul lor, un viitor mai bun si mai sigur.

In momentul de fata dorim sa strangem suma de 2000 RON pentru a-i sustine pe tineri prin cursuri de calificare. Donatiile se pot face in contul Asociatiei Fluens:

RO57BRDE410SV28449744100, deschis la BRD- Suc. Bratianu

Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta pe adresa asociatia.fluens@yahoo.com, pe pagina de facebook sau la tel. 0734354454.